Hizmetler

1. Strateji Danışmanlığı PaketiMarkalaşma yolculuğunuz, küçük bir işletmenin hayalleri ile başlar. Bu hayalleri doğru bir çerçeveye oturtarak ilerlediğinizde, strateji oluşturabildiğinizde, doğru pazar araştırması ve rakip analizi yapabildiğinizde, yazım dilinizi oluşturduğunuzda ve doğru kitleye hitap edebildiğinizde yapbozun tüm parçaları puzzle’da yerini almaya başlar.

 

Her adım dışarıdan kafa karıştırsa da aslında aynı mantıkla ilerler: değer katmak, dikkat çekmek, problem çözmek, ilham vermek. Basit olan formül budur ve bu bir yapının mimari projesi gibidir. Bunun üzerine inşa edilen her sağlam tuğla ile yolculuğunuz daha sağlam hale gelir.

 

Güven oluşturabilmek ve takipçilerinizle duygusal bir bağ kurabilmek için önce yukarıda yazdıklarımın gerçekleşebilmesi şarttır. Daha sonra elbette kendinizi daha fazla göstererek bu bağı sağlamlaştırmak ve o görünmez bağlardan oluşan köprüyü kurabilmek de sizin elinizde.

 

Eğer bunları yapmak için bir danışmana / rehbere (adına ne derseniz) ihtiyacınız varsa da benim burada sizin ve markanız için elimden geleni yapmaya çalıştığımı bilmenizi isterim.

 

Peki, ben stratejik danışmanlık hizmetimde sizlere neler sunuyorum? Aşağıda detayları ile sizlere neler yaptığımı anlatmaya çalıştım. Aklınıza takılan her detayı bana maille ya da Instagram'da DM’den sorabilirsiniz.

 

- Öncelikle SWOT analizinizi çıkarıyorum.

- Ardından pazar araştırmanızı yapıyorum ve paylaşımlarınız için alt kategoriler hazırlıyorum.

- Bunları size infografik sunumu ile sunuyorum.

- Tüm alt başlıklarda hemfikir olduktan sonra stratejinizi planlıyorum.

- Bu plan içinde post, hikaye, reels ve IGTV paylaşımlarını bulacaksınız.

- Post altı yazılarınızı yapacağımız toplantı sonrasında sizden aldığım bilgiler doğrultusunda hazırlıyorum.

 

Bunun haricinde;

1. Bio kısmınızı düzenliyorum.

2. Öne çıkarılanlarınızı düzenliyorum.

3. Günlük yapmanız gereken TO DO List'inizi veriyorum.

4. Sponsorlu reklam oluşturmanıza yardımcı oluyorum.

 

Bunların içinde fotoğraf çekimi ve grafik tasarım bulunmamaktadır.

 

Çalıştığımız süre boyunca sürekli bana yazabilir, sorabilirsiniz. Aynı zamanda markalaşma sürecinize de fikir veriyorum.

 

Danışmanlık Hizmeti Aylık Bedeli: 2.000 TL + KDV

2. Hesap Analizi Paketi​

Bana her gün gelen çokça mesajlardan yola çıkarak sizin için hesap analiz paketimi hazırladım. Hesap analizi aslında Instagram pazarlaması konusunda oldukça önemli bir ayrıntı. Eğer profiliniz optimize edilmemişse, güçlü yönlerinizi ya da zayıf yönlerinizi bilmiyorsanız, hashtag analizi yapmamışsanız ya da yazım dilinizi belirlememişseniz o zaman burada ilerlemek çok daha güç olacaktır.

 

Paketimin detaylarını aşağıda okuyacaksınız. Pakete ek BONUS olarak size 5’er adet post, hikaye, IGTV ve Reels önerisi de sunuyorum.

 

- Öncelikle hesabınızı inceleyerek eksikleri, hataları, güçlü yönleri ve tehditleri buluyorum. Yani Swot analizinizi çıkarıyorum.
- Sonra sektör ve rakip analizi yaparak sizlere bir rapor sunuyorum. Bu raporda;
   + Hangi hashtag'lerin size göre olduğunu,
   + Nasıl bir yazım dili kullanmanız gerektiğini (örnek bir metin ile),
   + Hangi sosyal medya mecralarında bulunmanız gerektiğini ve ne tür çalışmalar yapmanız gerektiğini,
   + Öne çıkarılanlarınızda neler olması gerektiğini,
   + Profil görselinizin nasıl olması gerektiğini,
   + Profilinizde neler yazması gerektiğini söylüyorum.

 

Pakete Ek BONUS: 5'er adet post, hikaye, IGTV ve Reels önerisi sunuyorum.

Tek seferlik sayfa analizi danışmanlık hizmetimin bedeli: 750 TL + KDV

3. Web Siteniz İçin İçerik Üretim Paketi​

Ben bir sosyal medya yöneticisiyim ama biliyorum ki sadece sosyal medya platformlarına bağlı kalarak iş yapmak çok riskli. Yani bir gün bu platformlar kapanabilir, platformların işleyiş mantığında değişikliğe gidilebilir ve sizin emek emek kurduğunuz yapı çöküp gidebilir. Ama bunun için alacağınız bir önlem var ki o da GOOGLE’da var olmak!

 

Markalaşma yolculuğunuzun da olmazsa olmazı Google ile kol kola çalışmalı ve onun için içerik üretmeyi hiç bırakmamalısınız. Sürekli içeriklerle desteklediğiniz web siteniz markalaşma yolculuğunuzun en önemli stratejik adımı olacaktır.

 

Uzun yıllar içerik yöneticisi, editör ve genel yayın yönetmeni olarak birçok ajans ve şirkette görev aldım. 12 yıllık tecrübem boyunca hem basılı hem dijital alanda içerikler ürettim, dijital ve basılı dergilerin editörlüğünü yaptım, genel yayın yönetmenliği ile birden fazla yayımın koordinasyonunu sağlarken hazırlık sürecinden içerik üretilmesine, tasarım sürecinden basıma gönderilme aşamasına kadar operasyonunun her alanında bulunarak çalışmaları yönettim.

 

Tüm bunların dışında birçok dijital platform için sadece içerik yazarlığı değil, içerik üreticiliği de yaptım. Masal anlatıcılığı ve öykü yazma süreçlerimde anlatımın da en az yazmak kadar değerli olduğunu fark ettim. İki yönümün birbirini beslemesine ve desteklemesine izin verdim. Yani kısacası hayal gücümün beni götürdüğü her yerde doğru işlere imza atmak için elimden gelen her şeyi yaptım.

 

Peki ben web siteniz için nasıl bir çalışma yaparak markalaşma yolculuğunuza katkı sağlayabilirim?

 

- Web sitenizin nişini / uzmanlık alanını belirledikten sonra bu konuda pazar araştırması yapıyorum.

- Ardından ayda 4 adet (750şer kelimelik) makale için SEO yani anahtar kelime çalışması yapıyorum.

- Bu anahtar kelimelerin ışığında her haftaya bir tane olacak şekilde 4 adet özgün blog yazınızı hazırlıyorum.

- Sizlere, web sitenize eklemeniz ve arşivlemeniz için gönderiyorum.

 

4 Adet Blog Çalışması Aylık Bedeli: 1250 TL + KDV