top of page
Ara

Google’da Yükselmek İçin Ne Yapmalısınız?Son dönemde herkes Instagram’da nasıl yükseleceğini ve takipçisini nasıl artırıp bunu paraya dönüştüreceğini araştırıyor ancak Instagram’ın peşinden koşarken Google çalışmalarını biraz kapının dışında bekletiyoruz gibi geliyor.


Ben baştan söyleyeyim, Google olmadan bir markalaşma süreci yürütebilmek imkansız… İster küçük bir işletme olun ister kocaman bir firma Google sizin aynanız… Dünyanın bir numaralı arama motorunu görmezden gelirseniz dünyanın zihnine girmek biraz zor olabilir. Onu beslemeye ve onunla arkadaş olmaya çalışın ama her şeyden önce size ait, yaptığınız işi yansıtan; isminizle, kurumsal kimliğinizle, tasarımlarınızla sizi resmeden bir web sitesini bir an önce hayata geçirmeye bakın.


Peki, nedir olmazsa olmazlarınız?


- En başta mobil uyumlu olmalı. Masaüstünde siteniz nasıl gözükürse gözüksün kullanıcıların büyük çoğunluğunun sitenize cep telefonlarından erişeceğini unutmayın.

- Web siteniz iyi optimize edilmiş olmalı. Başlıklarınız, açıklamalarınız, etiketleriniz, içerikleriniz ve sayfa hızınız çok iyi olmalı.

- Kullanımı kolay olmalı.

- Kaliteli içerikler olmalı ve bunların üzerinde SEO çalışması yapılmalı.

- Sadece içerik üretmek yetmez, bunlar düzenli aralıklarla revize edilmeli.

- Kaliteli ve sürekliliği olan web sitelerinden backlink alarak web sitenizi güçlendirmeli. Bu web sitelerinin sizin işinizle alakalı olması önemlidir.

- Kampanyalar içermeli.

- Hangi reklam modelinin sizin için daha iyi dönüşler sağladığını ölçmek için A/B testleri yapılmalı.

- Google Analytics, Facebook Pixel, Hotjar gibi hedef kitlenizi daha iyi tanımanıza yardımcı olacak araçlar kullanılmalı.

- Dönüşüm hunilerinden yararlanılmalı.Tüm bunlara ek olarak;


- Web sitenizde paylaştığınız içeriklerin sosyal medya platformlarınızda da paylaşılmış olması önemlidir.

- Sosyal Medya, SEO, Google Ads ve Yeniden Pazarlama’ya, hiçbirini ihmal etmeden ayrı ayrı yatırım yapmalısınız.


Web sitenizin sizin dijital kartvizitiniz olduğunu unutmayın. Tüm dünyanın sizi izlediği web sitenizin üzerinde çalışmadan dijital dünyada güvenli adımlar atmak açıkçası mümkün değil.

Tüm bunlar için zaman, emek ve para harcamak gerek biliyorum. Ama şunu da biliyorum;

“Hiç durmadığınız sürece ne kadar yavaş gittiğinizin bir önemi yok.” Konfüçyüs


Peki siz web sitenize gereken ilgili gösteriyor musunuz? Yorumlarınızı bekliyorum.

146 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page